Dva League of Legends finala za pamćenje

Jedan dan, dva finala i oba za pamćenje. League of Legends LCS finala Europe i Sjeverne Amerike u potpunosti su opravdali očekivanja, ne samo sjajnim igrama nego i pričama vezanim uz njih.

Ove godine nisam pratio regularnu sezonu, imao sam puno previše obaveza kako bih i to stavio u svoj raspored, ali sam kazao kako ću gledati doigravanja za Europu i Sjevernu Ameriku što sam i učinio. Istini za volju, volio bih gledati i regionalna finala Kine i Južne Koreje, ali to mi se nije uklapalo u satnicu. Neću pričati o cijelom doigravanju u kojem je bilo dosta zanimljivih momenata, fokusirat ću se samo na dva finala, dvije sjajne priče o kojima će se još neko vrijeme pričati.

Krenut ću s Europom iz jednostavnog razloga, bila je ranije satnicom. Fnatic vs Origen je skoro pa filmska priča koja je počela čak i prije početka sezone. Stari Fnatic se raspao, tada je ostao samo jedan igrač postave koja je igrala na Worldsima. xPeke, kao jedan od suosnivača tima koji je žario i palio Europom, napustio je tim kako bi osnovao svoje plastiti, kako bi se još jednom okušao od nule prije nego u nekom trenutku ode u zasluženu penziju, a od starih sudruga priključio mu se SoaZ. Njihov novi tim Origen krenuo je kroz CS i izborio LCS ljetnu sezonu. Za to vrijeme, Fnatic je reformirao tim, ostao je samo YellowStar, a odgovor na pitanje kakvi će biti stigao je brzo – proljetna sezona osvojena. Za ljetnu sezonu vraćen je Rekkles, a o kakvoj se postavi radi govorio je rezultat 18-0 u regularnom dijelu te još dodatnih 3-0 u polufinalu doigravanja.

Nije se očekivala metla u finalu, ali vjerojatno je malo koji fan Fnatica očekivao poraz u prvoj partiju. Niz je pao, baš kao što je pao Undertakerov niz i to na istoj brojci (govorim o wrestlingu). Iduće dvije dobio je Fnatic, a u četvrtoj partiji imao je prednost zbog koje sam bio siguran da je gotovo – Fnatic nije gubio takvu prednost. Ali Origen nije tim od jučer, to je tim u kojem ipak igra xPeke, a svi znamo kako bivši članovi SK Gaminga i dalje sanjaju njegovog Kassadina. Nije odlučio tu partiju, ali je bio itekako važan kotačić. 2-2 i odlazak u petu partiju. Moglo je otići na obje strane, otišlo je na stranu Fnatica koji time nastavlja sjajan LCS omjer. Šest finala, pet pobjeda. Origen će morati kroz kvalifikacije želi li vidjeti Worldse, a s postavom kakvu imaju vjerojatno nitko neće biti favorit protiv njih.

CLG LCS 2015 pobjeda
CLG slavi prvi LCS naslov

Sjeverna Amerika nije bila tako uzbudljiva, ali je pričom bila jednako zabavna. CLG vs TSM – dva najveća tima Sjeverne Amerike, dva tima koji su dobar dio razloga zašto je danas League of Legends tako popularan eSport. Rivalitet koji traje godinama napokon je dobio pravu pozornicu – prvi puta su se susreli u LCS finalu. Zapravo, TSM je do sada bio u svakom od šest finala, a CLGu je ovo prvi puta da je došao do te faze. I ne samo da je došao, po prvi puta je pomeo svog protivnika. Laganih 3-0 u veoma dinamičnim partijama, nešto što je malo tko očekivao pri samom početku. Oba tima su osigurala Worlds i bit će zanimljivo kako će pripremljeni doći na njega.

Worlds ću (naravno) pratiti, a uz mene ćete i vi. Barem se nadam.

Odgovori

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Skok na vrh