Znamo kako je Ubisoft u problemima, kako im stvari ne idu po planu. No mislim kako nas je sve zatekla vijest kako su (duboki udah) zatvorili dva studija, otkazali šest projekata i još sedam njih odgodili. Auč!
Sve je to dio procesa restrukturacije kompanije u kojoj se želi fokusirati na ‘ono važno’. To pitanje sam postavio i kada su najavili Vantage Studios. Što će biti sa mnogim zaposlenicima koji su dio kompanije? Dobili smo odgovor, a nekako bih rekao kako ovo nije zadnji val otkaza. Još nije poznato koliko je ljudi završilo na burzi nakon ovog poteza.
Najzvučnija žrtva poteza je Prince of Persia: The Sands of Time remake. Koliko god mi to nije drago čuti, uz toliko dugu izradu možda je ovo najbolji potez. Ali se mora postaviti pitanje o vodstvu kompanije, koja je lani krajem godine rekla kako bi igru mogli očekivati u prvom kvartalu ove godine. A sada u istom tom periodu je gasi? To nismo mogli očekivati. Očigledno je pitanje kvalitete, ali ako je to problem, morao je biti i krajem prošle godine.
Prestali projekti koji su otkazani nisu bili najavljeni. Tri su bila novi IP, jedan je bio mobilna igra. To ih je pet, nisam uspio uloviti što je šesta igra. Vjerojatno ne spadaju ni u novi proces restrukturacije u kojom Ubisoft dijeli kompaniju na pet ‘kreativnih kuća’. Jedna je za najveće naslove (Assassin’s Creed, Far Cry i Rainbow Six); kompetitivne i kooperativne shootere (The Division, Ghost Recon, Splinter Cell); live experiences (For Honor, The Crew, Riders Republic, Brawlhalla, Skull & Bones); fantasy svijetove i narativno vođena iskustva (Anno, Might & Magic, Rayman, Prince of Persia, Beyond Good & Evil); te za kraj casual i obiteljske igre.
Za vikend očekujte moj malo širi polged na cijelu Ubisoft situaciju. E da, zaboravio sam kazati kako vraćaju mandatorni rad iz ureda. Ako netko misli kako će to srediti problem…





3 thoughts on “Ubisoft otkazao 6 igara i zatvorio 2 studija”